TR  |  EN  |  RU
turkey turkey   azerbaijan kazakhstan kyrgyzstan turkmenistan uzbekistan kktc qha TAT BAŞQ
Ana Sayfa
Birlik Hakkında
Üye Haber Ajansları
Bildiri
Başkanın Mesajı
Tüzük
HaberlerŞARK PAZARI FESTİVALİ BU YIL YALTA'DA YAPILACAK
AKMESCİT/SİMFEROPİL, 29.07.2011 (QHA) – 7. Uluslararası Şark Pazarı Yelevizyon Festivali, bu yıl 22-26 Eylül tarihleri arasında Yalta’da yapılacak.
Kırım Özerk Cumhuriyeti Kültür Bakanı Alyona Plakida, 28 Temmuzda Akmescit’te düzenlediği basın toplantısında şimdiye kadar festivale katılım için 30 ülkeden başvuru geldiğini söyledi. Plakida, “Şimdiye kadar festivale katılım için 30’dan fazla ülkeden başvuru geldi. Biz her yıl festivalin yapıldığı yeri değiştireceğiz” dedi.
Bakan Plakida, festivale İspanya, İtalya, Rusya, Letonya, Litvanya, ABD, İsveç, Türkiye, Polonya, İsrail, Ermenistan, Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna, Belarus, Moldova, Kıbrıs Rum Kesimi, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Özbekistan, Afganistan, Almanya, Endonezya, İrlanda, Gine, Sırbistan gibi ülkeler ve Rusya’ya bağlı Karelya ile Başkorkıstan cumuriyetinden, Moldova’nın Gagavuzyeri Özer Bölgesinden  sanatçılarını katılacağını kaydetti.
Festivalin yarı finali ve finalini Ukrayna televizyonları, Türkiye’den TRT televizyonu, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Rusya, Belarus, Moldova, Polonya, Özbekistan ve Kazakistan televizyonları canlı olarak yayınlayacak. Festival, TRT, TÜRKSOY ve birçok ülkeden yapımcı merkezlerin desteğiyle Kırım Kültür Bakanlığı tarafından organize edilecek.
Evelina İlyasova - Osman Bayramaliyev
 
  TKA 2008